Protem Kombi Servisi

Protem Kombi Servisi

Protem kombi servisi ihtiyaçlarınız için kapsamlı çözümler sunuyoruz. Protem Servis Merkezi olarak markaya özel modellerde arıza kodlarını takip ederek sonuç alabilirsiniz.

Protem kombi servisi başvurularınız için profesyonel ekiple yanıt alabilirsiniz. Teknolojik açıdan gelişmiş cihazlarımız taleplerinizi en iyi şekilde karşılamaktadır. Çözüm anlamında uzmanlaşan bir kadroyla ilerleme sağlamaktayız. Tamir ve bakım hizmeti verirken kombinizin ihtiyaçlarına özel en uygun süreci sağlamaktayız.

Protem Kombi Teknik Servis Nedir?

Tüm Türkiye’de Protem Servisi olarak Protem kombi teknik arızalarına çözüm bulmayı amaçlamaktayız. Kombilerinizde arıza olunca ekranda bazı kodlar görünmektedir. Görünen kodların anlamları vardır ve arıza türlerine göre teknik servis talebinde bulunmanız gerekmektedir. Firmamıza başvurularınız esnasında nasıl sorunlar yaşandığını doğrudan aktarmaya çalışınız:

  • Kombiden ses gelip gelmediği ve varsa ne kadar süredir ses çıktığı tespit edilmelidir.
  • Kombi üzerindeki arıza kodunun geçici mi olduğuna önem verilmelidir. Kodlar bazen tek seferlik çıkar ve resetleme ile bir daha çıkmaz. Fakat yeniden çıkan arıza kodları sorun var demektir. Tek seferde çıkan arıza kodu da olası sorunlara işaret edebilir.
  • Kombinin bağlı olduğu temel elektrik kaynaklarını kontrol etmelisiniz. Ayrı bir şalter varsa bu bölüme elektrik gelip gelmediği düğmelerden kontrol edilmelidir. Olası risklere karşı elektrik olan bölümlere sakınarak yaklaşmalısınız.

Türkiye Protem Müşteri Hizmetleri

Protem kombi servisi  müşteri hizmetleri telefonunu sitemiz üzerinden bularak taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetleri telefonu teknik arıza taleplerinize yönelik yanıtlanmaktadır. Bilgi almak istediğiniz diğer konularda da işlemler sürdürülmektedir.

Protem Servisi olarak markanın teknik anlamda tüm gereksinimlerine odaklanmakta ve çözüm sağlayan yönlendirmeler yapmaktayız. Kombilerinizin daha uzun ömürlü olması için gerekli olanları aktarıyoruz.Markaya özel modeller için başvurularınızı dilediğinizde yapabilirsiniz.

Protem Kombi  Modelleri

Protem kombi  modelleri kombilerin kategori özelliklerine göre değişebilmektedir. Her modelin kendi alt modellerinin de olacağını tahmin ederek seçimler sürdürülebilir.

  • Protherm hermetik kombi modelleri içinde yaygın olanlar: Protherm Leopar, Leopard, Protherm Panther, Protherm LYNX seçenekleri öne çıkmaktadır.
  • Protherm bacalı kombi modelleri içerisinde şunlar görülmektedir: Protherm LYNX, Protherm Leopard
  • Protherm yoğuşmalı kombilerde Protherm Leon modeli için başvuru taleplerinizi karşılıyoruz.

Protem Kombi Arıza İşaret Kodları ve Çözümleri

Protem kombi arıza  kodları ve çözümlerinde öne çıkan yaygın sorunlar ve nedenleri birbiriyle bağlantılı olacaktır. Tüm marka ve model arızalarında değişken bir durum olabilir. Genel olarak fikir vermesi için örnek arızalara bakılması fayda edebilir.

1 . Protherm Kombi A4 Arızası Nedir?

A4 hatası genellikle sıcak su temin edemeyen su sensörüne işaret edebilmektedir. Sıcak su sensöründeki tamir geciktirildiğinde parça değişimi ile sonuçlanan bir durum olabilir.

2 . Protherm Kombi F3 Hatası Çözümü

Resetleme yaparken 20 saniyelik boşluk bırakarak kombinizi yeniden açmalısınız. Protherm f3 hatasının geçip geçmediğini kontrol için sıcak su musluğunu da açarak kontrolünüzü tamamlamalısınız. Bitmişse sorun çözülmüş demektir. Aynı sorun tekrar ediyorsa mutlaka teknik servisimizi çağırmalısınız.

  1. Protherm Kombi AB Ne Anlama Geliyor?

Kombinizin ekranında görülen AB kodu genellikle koruma fonksiyonuna işaret etmektedir. Devir daim pompasının sıkışma durumunu engelleyen bu özellik elektrik dengesini de sağlamaktadır. Genellikle bir arıza göstergesi değildir.

  1. Protherm Leopard F2 / F9  Arızası Nedir?

Leopard F2  kombi kullanım suyu hattı arızasına işaret etmektedir. F9 hatası ise tat kontak hatasını ifade etmektedir.

  1. Leopard F3 Arızası Nedir?

Protherm Leopard F3 arızası görünüyorsa bir kablo kopukluğuna işaret edebilir. Kısa devre sorunu olduğunda ekranda genellikle F3 görünmektedir.

Kombi Arızası Su Isıtmıyor

Protem kombi servisi   kombi arızası su ısıtmıyor sorununa çözüm için teknik anlamda hızlı bir şekilde yanıt verecektir. Firmamızın hızlı çözümlerini kombinizin tüm arızalarında bulabilirsiniz. Suyun ısıtmamasında basınç sorunu harici çözüm gereksinimi varsa tespit ederek gereken müdahaleyi yapmaktayız.

Suyunuzun normalden fazla ısıtması durumu da petek hattı ve sıcak su vanasının hatlarda karışıklık yaşamasına bağlı şekilde görülebilir. Protem servis merkezi aşırı ısınan su çözümleri de sunmaktadır.

Protem  Kombi Arıza Kodları Her Modelde Değişiyor

Protem  kombi arıza kodları markalara ve bazı modellere göre değişebilmektedir. Sorun kombilerin aynı yerlerinde ve aynı nedenle olsa da ekrana yansıyan kodlar değişebilmektedir. Protem servis başvurularınızda ekonomik açıdan en uygun teknik çözümleri sağlamaktayız.

 

 

 

 

 

Leave A Comment

BIZI ARAYIN